KG EELP41.22-PHRH-35-A8J8-20-R18
DigiKeys produktnummer
475-KGEELP41.22-PHRH-35-A8J8-20-R18TR-ND - Remsa och spole (TR)
475-KGEELP41.22-PHRH-35-A8J8-20-R18CT-ND - Remsbit (CT)
475-KGEELP41.22-PHRH-35-A8J8-20-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Beskrivning
LED GREEN DIFFUSED 0603 SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Grön 572nm LED-indikation - diskret 2,1V 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Linsstorlek
1,16 x 0,80mm
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2,1V
Serie
Ström - test
20mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Visningsvinkel
130°, 130°
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Färg
Våglängd - dominant
Konfiguration
Standard
Våglängd - topp
574nm
Linsfärg
Färglös
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Linstransparens
Diffused
Leverantörens enhetsförpackning
Millicandela-märkning
Storlek/dimension
L 1,60 x B 0,80mm
Linstyp
Rektangulär med plan topp
Höjd (max)
0,50mm