ATM13-12PA-12PB-BM01
DigiKeys produktnummer
889-3442-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ATM13-12PA-12PB-BM01
Beskrivning
CONN HEADER R/A 12POS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Panelmontering, snäppfäste; genomgående hål, högervinklad 12, 12 positioner
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ATM13-12PA-12PB-BM01 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,112" (2,84mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
1,378" (35,00mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal positioner
Egenskaper
Monteringsfläns, tätad
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Ingångsskydd
IP67
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
7,5A