ATM13-12PA-12PB-BM03
DigiKeys produktnummer
889-3448-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ATM13-12PA-12PB-BM03
Beskrivning
CONN HEADER R/A 12POS
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Panelmontering, snäppfäste; genomgående hål, högervinklad 12, 12 positioner
EDA-/CAD-modeller
ATM13-12PA-12PB-BM03 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,112" (2,84mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
1,378" (35,00mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Egenskaper
Monteringsfläns, tätad
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Isolering, färg
Svart
Strömklassning (Ampere)
7,5A