DILB16P-223TLF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-4713-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DILB16P-223TLF |
Beskrivning | CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 16 (2 x 8) Positioner DIP, 0,3" (7,62mm) radavstånd Uttag Tenn Genomgående hål |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DILB16P-223TLF Modeller |
Kategori | Terminering Lödmetall |
Tillverkare Amphenol ICC (FCI) | Delning - polstift 0,100" (2,54mm) |
Förpackning Rör | Kontaktytbehandling - polstift Tenn |
Typ DIP, 0,3" (7,62mm) radavstånd | Kontaktmaterial - polstift Kopparlegering |
Antal positioner eller stift (rutnät) 16 (2 x 8) | Höljesmaterial Polyamid (PA), nylon |
Delning - hopkoppling 0,100" (2,54mm) | Arbetstemperatur -55°C-105°C |
Kontaktytbehandling - hopkoppling Tenn | Längd termineringspolstift 0,124" (3,15mm) |
Kontaktmaterial- hopkoppling Kopparlegering | Strömklassning (Ampere) 1 A |
Monteringstyp Genomgående hål | Kontaktresistans 30mOhm |