DILB40P-223TLF
DILB40P-223TLF
DILB40P-223TLF
DigiKeys produktnummer
609-4716-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DILB40P-223TLF
Beskrivning
CONN IC DIP SOCKET 40POS TIN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 (2 x 20) Positioner DIP, 0,6" (15,24mm) radavstånd Uttag Tenn Genomgående hål
EDA-/CAD-modeller
DILB40P-223TLF Modeller
Delning - polstift
0,100" (2,54mm)
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Typ
DIP, 0,6" (15,24mm) radavstånd
Antal positioner eller stift (rutnät)
40 (2 x 20)
Delning - hopkoppling
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Längd termineringspolstift
0,124" (3,15mm)
Strömklassning (Ampere)
1 A
Monteringstyp
Genomgående hål
Kontaktresistans
30mOhm