Bilden för DBM13W3PN är inte tillgänglig
DBM13W3PN
DigiKeys produktnummer
DBM13W3PN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DBM13W3PN
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 13POS SOLDER CUP
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13 (10 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DBM13W3PN Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Tillv.
Terminering
Lödkopp
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, gul kadmiumpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
7,5A per kontakt
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Spänningsvärde
300V
Antal positioner
Dielektriskt material
Termoplast
Antal rader
2
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C