10061913-101PLF
10061913-101PLF
10061913-101PLF
DigiKeys produktnummer
609-5312-2-ND - Remsa och spole (TR)
609-5312-1-ND - Remsbit (CT)
609-5312-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10061913-101PLF
Beskrivning
CONN PCI EXP FMALE 64POS 0.039
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64 positioner Hona Kontakt PCI Express™ Guld 0,039" (1,00mm) Svart
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10061913-101PLF Modeller
Kategori
Egenskaper
Kortskena, låsramp, Pick and Place, lödfästkraft
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Terminering
Lödmetall
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Korttyp
PCI Express™
Kontaktytbehandling
Guld
Kön
Hona
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
64
Kontakttyp
Cantilever
Korttjocklek
0,062" (1,57mm)
Färg
Svart
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Stigning
0,039" (1,00mm)