L717DC37PU
L717DC37PU
L717DC37PU
DigiKeys produktnummer
L717DC37PU-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
L717DC37PU
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
37 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
L717DC37PU Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Tillv.
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Förpackning
Bulk
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
7,5A
Kontaktdonsutförande
Egenskaper
Jordningsindenteringar
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Spänningsvärde
300V
Antal positioner
Färg
Svart
Antal rader
2
Kontaktform
Maskinbearbetad
Monteringstyp
Dielektriskt material
Termoplast (glasfylld)
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C)
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C