DILB16P-223TLF
DILB16P-223TLF
DILB16P-223TLF
DigiKeys produktnummer
609-4713-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DILB16P-223TLF
Beskrivning
CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 (2 x 8) Positioner DIP, 0,3" (7,62mm) radavstånd Uttag Tenn Genomgående hål
EDA-/CAD-modeller
DILB16P-223TLF Modeller
Delning - polstift
0,100" (2,54mm)
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Typ
DIP, 0,3" (7,62mm) radavstånd
Antal positioner eller stift (rutnät)
16 (2 x 8)
Delning - hopkoppling
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Längd termineringspolstift
0,124" (3,15mm)
Strömklassning (Ampere)
1 A
Monteringstyp
Genomgående hål
Kontaktresistans
30mOhm