DILB14P-223TLF
DILB14P-223TLF
DILB14P-223TLF
DigiKeys produktnummer
609-4712-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DILB14P-223TLF
Beskrivning
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14 (2 x 7) Positioner DIP, 0,3" (7,62mm) radavstånd Uttag Tenn Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DILB14P-223TLF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Delning - polstift
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktytbehandling, tjocklek - polstift
100,0µin (2,54µm)
Typ
DIP, 0,3" (7,62mm) radavstånd
Kontaktmaterial - polstift
Kopparlegering
Antal positioner eller stift (rutnät)
14 (2 x 7)
Höljesmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Längd termineringspolstift
0,124" (3,15mm)
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
100,0µin (2,54µm)
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktmaterial- hopkoppling
Kopparlegering
Strömklassning (Ampere)
1 A
Monteringstyp
Genomgående hål
Kontaktresistans
30mOhm