61082-141400LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Datablad
Similar
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Datablad
140 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
61082-141400LF
DigiKeys produktnummer
61082-141400LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
61082-141400LF
Beskrivning
CONN RCPT 140POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
61082-141400LF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 6mm, 7mm, 8mm
Antal positioner
140
Höjd över kort
0,146" (3,70mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)