61083-141409LF
DigiKeys produktnummer
61083-141409LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
61083-141409LF
Beskrivning
CONN PLUG 140POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
140 Positionskontakt Plugg, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
61083-141409LF Modeller
Förpackning
Rör
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 9mm, 13mm
Antal positioner
140
Höjd över kort
0,185" (4,70mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)