AZ8521PS-12TR är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
American Zettler
I lager: 0
Bilden för AZ8521PS-12TR är inte tillgänglig
AZ8521PS-12TR
DigiKeys produktnummer
3385-AZ8521PS-12TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ8521PS-12TR
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) Ytmontering
Kategori
Termineringstyp
Måsvinge
Tillverkare
American Zettler
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
3 ms
Monteringstyp
Ytmontering
Frånslagstid
3 ms
Spolspänning
12VDC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering, guldlegering
Kontaktklassning (ström)
2 A
Godkännande myndighet
CUR, UL
Switchspänning
250VAC, 220VDC - Max..
Relätyp
General Purpose
Last - Max. switchning
500VA, 440W
Spolresistans
1.44 kOhms
Spolström
8.3 mA