AZ8521PS-12 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
American Zettler
I lager: 0
Bilden för AZ8521PS-12 är inte tillgänglig
AZ8521PS-12
DigiKeys produktnummer
3385-AZ8521PS-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ8521PS-12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) Ytmontering
EDA-/CAD-modeller
AZ8521PS-12 Modeller
Kategori
Termineringstyp
Måsvinge
Tillverkare
American Zettler
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Box
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
3 ms
Monteringstyp
Ytmontering
Frånslagstid
3 ms
Spolspänning
12VDC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering, guldlegering
Kontaktklassning (ström)
2 A
Godkännande myndighet
CUR, UL
Switchspänning
250VAC, 220VDC - Max..
Relätyp
General Purpose
Last - Max. switchning
500VA, 440W
Spolresistans
1.44 kOhms
Spolström
8.3 mA