RK10J12R0A0B
DigiKeys produktnummer
4809-RK10J12R0A0BTR-ND - Remsa och spole (TR)
4809-RK10J12R0A0BCT-ND - Remsbit (CT)
4809-RK10J12R0A0BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK10J12R0A0B
Beskrivning
THUMBWHEEL POT 10KOHM 0.03W TOP
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,03W, 1/32W Ytmontering Tumhjulspotentiometrar Toppjustering
Tolerans
±30%
Tillverkare
Alps Alpine
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
Rund - Diam. 0,551" x H 0,098" (14 x 2,5mm)
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
Måsvinge
Resistans
10 kOhms
Monteringstyp
Ytmontering
Effekt (Watt)
0,03W, 1/32W