RK10J12E0A0A
DigiKeys produktnummer
4809-RK10J12E0A0A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK10J12E0A0A
Beskrivning
THUMBWHEEL POT 10KOHM 0.03W TOP
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,03W, 1/32W Genomgående hål Tumhjulspotentiometrar Toppjustering
Tolerans
±30%
Tillverkare
Alps Alpine
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
Rund - Diam. 0,551" x H 0,071" (14 x 1,8mm)
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
PC-stift
Resistans
10 kOhms
Monteringstyp
Genomgående hål
Effekt (Watt)
0,03W, 1/32W