RK10J11E0034 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 4809-RK10J11E0034-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RK10J11E0034 |
Beskrivning | THUMBWHEEL POT 10KOHM 0.03W TOP |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 kOhms 0,03W, 1/32W Genomgående hål Tumhjulspotentiometrar Toppjustering |
Datablad | Datablad |
Kategori | Tolerans ±30% |
Tillverkare Alps Alpine | Antal varv 1.0 |
Serie | Justeringstyp Toppjustering |
Förpackning Bulk | Storlek/dimension Rund - Diam. 0,551" x H 0,071" (14 x 1,8mm) |
Artikelstatus Aktiv | Terminering PC-stift |
Resistans 10 kOhms | Monteringstyp Genomgående hål |
Effekt (Watt) 0,03W, 1/32W |