PCCG-LFP14.4V10A
DigiKeys produktnummer
2059-PCCG-LFP14.4V10A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCCG-LFP14.4V10A
Beskrivning
BATT CHARGER ENCLOSED 14.4V 10A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad Batteriladdare 14,4V 10A
Kategori
Spänning - ingång
90-264VAC
Tillverkare
ZEUS Battery Products
Effekt - max
146W
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 7,09" x B 2,56" x H 1,77" (180,0 x 65,0 x 45,0mm)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Chassimontering
Typ
Kapslad
Termineringstyp
Alligatorklämmor
Batterikemi
LiFePO4
Egenskaper
LED-indikator
Antal celler
1
Arbetstemperatur
-10°C-40°C
Spänning - nominell
14,4V
Godkännande myndighet
CE
Laddström - max.
10A