HPI10S1200ED
DigiKeys produktnummer
3388-HPI10S1200ED-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HPI10S1200ED
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 9.96W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 830mA 90-528VAC, 120-745VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillverkare
Zettler Magnetics
Arbetstemperatur
-40°C-80°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
80%
Förpackning
Tråg
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
4-DIP modul
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 2,17" x B 1,39" x H 1,00" (55,2 x 35,2 x 25,5mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV, UL
Spänning - ingång
90-528VAC, 120-745VDC
Standardnummer
Spänning - utspänning 1
12V
Nätreglering
±5%
Ström - utgång (max)
830mA
Lastreglering
±5%
Effekt (Watt)
9.96 W