RT1206BRD07680RL
DigiKeys produktnummer
13-RT1206BRD07680RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-RT1206BRD07680RLCT-ND - Remsbit (CT)
13-RT1206BRD07680RLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT1206BRD07680RL
Beskrivning
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
680 Ohms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RT1206BRD07680RL Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)