FMP100JR-52-10R
DigiKeys produktnummer
10WTR-ND - Remsa och spole (TR)
10WCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FMP100JR-52-10R
Beskrivning
RES 10 OHM 5% 1W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 1W Hålmonterade resistorer Axiell Flamsäker, säkerhet Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FMP100JR-52-10R Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Flamsäker, säkerhet
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,248" (2,40 x 6,30mm)