CC0603KPX5R8BB474 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 54 649
Datablad
Direkt
Walsin Technology Corporation
I lager: 6 236
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Parametrisk ekvivalent
KEMET
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.47 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0603KPX5R8BB474
DigiKeys produktnummer
13-CC0603KPX5R8BB474TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603KPX5R8BB474
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CC0603KPX5R8BB474 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)