CC0603BRNPO0BN6R8
DigiKeys produktnummer
13-CC0603BRNPO0BN6R8TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0603BRNPO0BN6R8CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0603BRNPO0BN6R8DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603BRNPO0BN6R8
Beskrivning
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NPO 0603
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 pF ±0,1pF 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC0603BRNPO0BN6R8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)