CC0201KRX5R6BB473
DigiKeys produktnummer
13-CC0201KRX5R6BB473TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0201KRX5R6BB473CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0201KRX5R6BB473DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0201KRX5R6BB473
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 10V X5R 0201
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
EDA-/CAD-modeller
CC0201KRX5R6BB473 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)