MSASL063SB5473KFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MSASL063SB5473KFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MSASL063SB5473KFNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MSASL063SB5473KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MSASL063SB5473KFNA01
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 10V X5R 0201
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)