AQ0402BRNPO9BN2R2
DigiKeys produktnummer
13-AQ0402BRNPO9BN2R2TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AQ0402BRNPO9BN2R2CT-ND - Remsbit (CT)
13-AQ0402BRNPO9BN2R2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AQ0402BRNPO9BN2R2
Beskrivning
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljerad beskrivning
2.2 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)