AC2512FK-0791RL
DigiKeys produktnummer
13-AC2512FK-0791RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC2512FK-0791RLCT-ND - Remsbit (CT)
13-AC2512FK-0791RLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC2512FK-0791RL
Beskrivning
RES SMD 91 OHM 1% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
91 Ohms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
AC2512FK-0791RL Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,122" (6,35 x 3,10mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)