ERJ-1TNF91R0U
DigiKeys produktnummer
PT91.0AFTR-ND - Remsa och spole (TR)
PT91.0AFCT-ND - Remsbit (CT)
PT91.0AFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-1TNF91R0U
Beskrivning
RES SMD 91 OHM 1% 1W 2512
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
91 Ohms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-1TNF91R0U Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)