AC2512FK-0791RL | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | AC2512FK-0791RL |
Beskrivning | RES SMD 91 OHM 1% 1W 2512 |
Tillverkarens standardleveranstid | 20 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 91 Ohms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | AC2512FK-0791RL Modeller |
Kategori | Egenskaper AEC-Q200, fuktbeständig |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 2512 (metrisk 6332) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,250" x B 0,122" (6,35 x 3,10mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,026" (0,65mm) |