AC1206FR-071K05L
DigiKeys produktnummer
13-AC1206FR-071K05LTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC1206FR-071K05LCT-ND - Remsbit (CT)
13-AC1206FR-071K05LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC1206FR-071K05L
Beskrivning
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.05 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AC1206FR-071K05L Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)