RK73H2BTTD1051F
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H2BTTD1051FTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H2BTTD1051FCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H2BTTD1051FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H2BTTD1051F
Beskrivning
RES 1.05K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
1.05 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RK73H2BTTD1051F Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)