AC0805KKX7R9BB154
DigiKeys produktnummer
13-AC0805KKX7R9BB154TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0805KKX7R9BB154CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0805KKX7R9BB154DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0805KKX7R9BB154
Beskrivning
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.15 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
AC0805KKX7R9BB154 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)