CL21B154KBFVPNE är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 3 715
Datablad
Direkt
YAGEO
I lager: 5 340
Datablad
KEMET
TDK
Uppgradering
TDK
0.15 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
CL21B154KBFVPNE
DigiKeys produktnummer
1276-7011-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL21B154KBFVPNE
Beskrivning
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CL21B154KBFVPNE Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
General Purpose
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)