AC0805KKX7R6BB106
DigiKeys produktnummer
13-AC0805KKX7R6BB106TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0805KKX7R6BB106CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0805KKX7R6BB106DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0805KKX7R6BB106
Beskrivning
CAP MLCC X7R 10 UF 10V AECQ
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)