AA2010JK-074R7L är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
YAGEO
I lager: 4 313
Datablad
Similar
YAGEO
I lager: 1 232
Datablad
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
4.7 Ohms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
AA2010JK-074R7L
DigiKeys produktnummer
AA2010JK-074R7L-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AA2010JK-074R7L
Beskrivning
RES SMD 4.7 OHM 5% 3/4W 2010
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
AA2010JK-074R7L Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2010 (metrisk 5025)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)