RPC2010JT4R70
DigiKeys produktnummer
RPC2010JT4R70TR-ND - Remsa och spole (TR)
RPC2010JT4R70CT-ND - Remsbit (CT)
RPC2010JT4R70DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC2010JT4R70
Beskrivning
RES 4.7 OHM 5% 3/4W 2010
Detaljerad beskrivning
4.7 Ohms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RPC2010JT4R70 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)