0402N560F500CT
DigiKeys produktnummer
1292-1333-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1333-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1333-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0402N560F500CT
Beskrivning
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
56 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
0402N560F500CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)