C0402C560F5GAC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 9 803
Datablad
Nytt hos DigiKey
Bilden för C0402C560F5GAC är inte tillgänglig
C0402C560F5GAC
DigiKeys produktnummer
399-C0402C560F5GAC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C560F5GAC
Beskrivning
56.0PF 50.0V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
56 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)