0402N390F500CT | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 0402N390F500CT |
Beskrivning | CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0402 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 39 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 0402N390F500CT Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Inte för nya designer | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Tolerans ±1% | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,022" (0,55mm) |