151054YS04500
DigiKeys produktnummer
732-11409-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
151054YS04500
Beskrivning
LED YELLOW CLEAR T/H
Detaljerad beskrivning
Gul 590nm LED-indikation - diskret 2,1V Radial
EDA-/CAD-modeller
151054YS04500 Modeller
Kategori
Linstyp
Rund med välvd topp
Tillv.
Linsstorlek
Diam. 5,00mm
Serie
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2,1V
Ström - test
20mA
Konfiguration
Oberoende
Våglängd - topp
592nm
Höjd (max)
8,85mm