151053YS04500
DigiKeys produktnummer
732-5022-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
151053YS04500
Beskrivning
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H
Detaljerad beskrivning
Gul 590nm LED-indikation - diskret 2,1V Radial
EDA-/CAD-modeller
151053YS04500 Modeller
Kategori
Linsstorlek
Diam. 5,00mm
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2,1V
Serie
Ström - test
20mA
Konfiguration
Standard
Våglängd - topp
592nm
Clear
Leverantörens enhetsförpackning
Millicandela-märkning
Höjd (max)
8,85mm