Y08500R20000F149R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
VPG Foil Resistors
I lager: 0
200 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor Bred 2516 (metrisk 6440), 1625 Strömavkänning, fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Y08500R20000F149R
DigiKeys produktnummer
Y08500R20000F149R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y08500R20000F149R
Beskrivning
RES 0.2 OHM 1% 1/2W 2516
Tillverkarens standardleveranstid
39 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
Y08500R20000F149R Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkänning, fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
Bred 2516 (metrisk 6440), 1625
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,160" x B 0,250" (4,06 x 6,35mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,040" (1,02mm)