Y08560R20000F9W
DigiKeys produktnummer
804-1189-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y08560R20000F9W
Beskrivning
RES 0.2 OHM 1W 2516 WIDE
Tillverkarens standardleveranstid
39 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
200 mOhms ±1% 1W Chipresistor Bred 2516 (metrisk 6440), 1625 Strömavkänning, fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y08560R20000F9W Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkänning, fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Tråg
Inkapsling/låda
Bred 2516 (metrisk 6440), 1625
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,160" x B 0,250" (4,06 x 6,35mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,040" (1,02mm)