VJ0201Y152KXJCW1BC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Direkt
Murata Electronics
I lager: 55 093
YAGEO
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
1500 pF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0201 (metrisk 0603)
VJ0201Y152KXJCW1BC
DigiKeys produktnummer
VJ0201Y152KXJCW1BC-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0201Y152KXJCW1BC
Beskrivning
CAP CER 1500PF 16V X7R 0201
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VJ0201Y152KXJCW1BC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)