VJ0201A820JXACW1BC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 38 089
Datablad
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
82 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
VJ0201A820JXACW1BC
DigiKeys produktnummer
VJ0201A820JXACW1BC-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0201A820JXACW1BC
Beskrivning
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0201
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VJ0201A820JXACW1BC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)