TR3D477K6R3C0100
DigiKeys produktnummer
718-1780-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1780-1-ND - Remsbit (CT)
718-1780-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TR3D477K6R3C0100
Beskrivning
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Detaljerad beskrivning
470 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 100mOhm
EDA-/CAD-modeller
TR3D477K6R3C0100 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
6.3 V