594D477X96R3D2T
DigiKeys produktnummer
718-594D477X96R3D2TTR-ND - Remsa och spole (TR)
718-594D477X96R3D2TCT-ND - Remsbit (CT)
718-594D477X96R3D2TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
594D477X96R3D2T
Beskrivning
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Detaljerad beskrivning
470 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 60mOhm
EDA-/CAD-modeller
594D477X96R3D2T Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,169" (7,50 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
6.3 V