T59EL226M075C0100
DigiKeys produktnummer
718-T59EL226M075C0100TR-ND - Remsa och spole (TR)
718-T59EL226M075C0100CT-ND - Remsbit (CT)
718-T59EL226M075C0100DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T59EL226M075C0100
Beskrivning
T59226M075EL2T0100
Detaljerad beskrivning
22 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 75 V 2917 (metrisk 7343) 100mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
T59EL226M075C0100 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm vid 100kHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Livslängd @ temp.
1000tim vid 125°C
Kapacitans
22 µF
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Spänning - märkt
75 V