T55V107M016C0050
DigiKeys produktnummer
718-2109-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-2109-1-ND - Remsbit (CT)
718-2109-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T55V107M016C0050
Beskrivning
CAP TANT POLY 100UF 16V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 16 V 2917 (metrisk 7343) 50mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
T55V107M016C0050 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm vid 100kHz
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
100 µF
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
V
Spänning - märkt
16 V