597D156X0050E8T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Sprague
I lager: 3 051
Datablad
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KEMET
15 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 300mOhm
597D156X0050E8T
DigiKeys produktnummer
597D156X0050E8T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
597D156X0050E8T
Beskrivning
CAP TANT 15UF 20% 50V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
597D156X0050E8T Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,299" x B 0,173" (7,60 x 4,40mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,173" (4,40mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
E
Spänning - märkt
50 V